Odszkodowania

Przedstawiamy najważniejsze informacje odnośnie dochodzenia roszczeń w sprawie odszkodowań – kto może z nich skorzystać a naszych usług w tym zakresie oraz w jakich sytuacjach.

Kiedy można domagać się odszkodowania?

Odszkodowanie jest jednym z najbardziej podstawowych roszczeń, jakich może dochodzić osoba pokrzywdzona w wyniku wypadku. Osoba poszkodowana ma prawo dochodzić należnego jej odszkodowania bez względu na to, czy naruszone zostały jej dobra osobiste, interesy czy doznała innej psychicznej krzywdy. Odszkodowanie nie jest udzielane natomiast w przypadku fizycznej krzywdy, powstałej np. w wyniku pobicia – tutaj właściwym roszczeniem jest zadośćuczynienie. Niezależnie od typu poniesionej szkody odszkodowania można dochodzić od sprawcy zdarzenia, a kiedy jest to niemożliwe – od ubezpieczyciela lub odpowiedniego organu państwowego (np. ZUS).

Profesjonalna pomoc w otrzymaniu odszkodowania – Opole

Kancelaria JHC Adwokaci świadczy wszechstronną pomoc prawną w sprawach cywilnych, w tym odszkodowawczych. Reprezentujemy naszych klientów we wszelkiego rodzaju sprawach cywilnych przed sądami na terenie Opola, jak i poza nim. Kilkuletnia praktyka powoduje, że mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących drobnych bieżących spraw życia codziennego jak i w długich, skomplikowanych procesach. Partnerzy posiadają bogate doświadczenie w sprawach spadkowych oraz podziałach majątków. Reprezentujemy naszych klientów także w sprawach o zachowek, wykonanie zapisu testamentowego lub w innych sporach dotyczących podziału majątku i rozliczenia nakładów. Jesteśmy po to, by pomóc Państwu skutecznie dochodzić swych praw przed Sądem.

Kompleksowa pomoc prawna Opole

Oferujemy pomoc prawną w dochodzeniu odszkodowań zarówno osobom prywatnym, jak i firmom czy instytucjom. Pomagamy uzyskać odszkodowanie w zakresie możliwie jak najbardziej zbliżonym do wnioskowanego, profesjonalnie przeprowadzamy przez każdy kolejny etap – od przygotowania do rozprawy do reprezentację na sali. Niezależnie od rodzaju wypadku, czy wnioskowanej wysokości odszkodowania, każdą sprawę traktujemy indywidualnie i znajdujemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Służymy pomocą na terenie całego kraju.

, Dobry Adwokat Opole | Kancelaria Adwokacka w Opolu
Skip to content