Prawo spadkowe

Prawo Spadkowe jest to gałąź prawa określająca zasady nabywania spadków, a także regulująca, co stanie się z majątkiem osoby zmarłej. Sprawy z zakresu prawa spadkowego obejmują między innymi dochodzenie, czy konkretnej osobie należy się spadek zgodnie z testamentem, jakie konkretnie osoby powinny otrzymać jaką część spadku, a także regulację zadłużeń spadkowych. Przepisy regulujące działania sądu w sprawach z prawa spadkowego znajdują się w Kodeksie Prawa Cywilnego, gdyż prawo spadkowe stanowi jego część.

Pomoc w sprawach spadkowych w Opolu

JHC Adwokaci oferują kompleksową obsługę wszelkich spraw związanych z prawem spadkowym. Klienci korzystający z usług kancelarii mogą uzyskać pomoc w między innymi uzyskaniu sądowego działu spadku, a także – w innym przypadku – rezygnacji ze spadku lub pozbyciu się długów spadkowych. Działania kancelarii oparte są na bogatym doświadczeniu z innych spraw dotyczących dziedziczenia ustawowego, a także na przepisach prawa spadkowego. Adwokaci pomagają osiągnąć najlepsze możliwe rozstrzygnięcie, czy to jeżeli chodzi o przyznanie większych udziałów w spadku, czy o odrzucenie spadku.

Prowadzenie spraw spadkowych Opole

Prowadzimy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku, zachowek, stwierdzenie nieważności testamentu oraz o zabezpieczenie spadku. Posiadamy szeroką wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych, które pozwalają nam skutecznie zabezpieczać interesy prawne Klientów.

, Dobry Adwokat Opole | Kancelaria Adwokacka w Opolu
Skip to content